Panel používateľa

Porcelánové Misky Tapas

Misky Tapas

0 položiek

tapas, misky

Tapas je synonymom pre malé občerstvenie, degustačný tanierik či jednohubky. Názov tapas pochádza zo Španielska, kde je tento spôsob stravovania obľúbený. Dá sa povedať, že ide o spôsob stravovania ktorý sa realizuje v spoločnosti priateľov alebo viac osôb ktorí zdieľajú stôl.

Keďže ide hlavne o spoločenskú záležitosť, tapas sú pripravované pri rodinných stretnutiach a posedeniach s priateľmi. Typické sú aj pre ponuku barov a nočných podnikov, kam sa ľudia chodia baviť.

Tapas nie sú iba predkrmy alebo malé snacky k vínu či pivu o veľkosti jedného sústa. V poslednej dobe sa stávajú samostatnou časťou kuchárskeho umenia.
Vďaka rozmanitosti a veľkému priestoru pre experimentovanie začínajú predstavovať lákadlo nejednej reštaurácie, obľúbené sú počas rodinných stretnutí či posedení s priateľmi.

Najznámejšie tapas sú olivy, rôzne oriešky, chipsy, plnené papričky, syry, salámy, plnené taštičky, mäsové guľky. Môžu to byť ďalej rôzne druhy paštét s chrumkavou bagetou, tataráčik, pikantné klobásky, nátierky, omáčky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info